Nauczyciele – kadra
Absolwentka Akademii Muzycznej w klasie wiolonczeli. Kameralistka, dyrygentka szkolnej orkiestry smyczkowej w PSM w Tczewie. W ECEKON (od 2021 r) prowadzi klasę wiolonczeli.
Beniamin Baczewski – saksofonista, kompozytor. Współpracuje z ECEKON od 2018 roku. Prowadzi klasę klarnetu, saksofonu, studio muzyki komputerowej, zajęcia z wiedzy o muzyce i kulturze muzycznej.
Biogram artystyczny:
kompozytor muzyki poważnej, filmowej, teatralnej oraz do mediów. Aranżer, multiinstrumentalista, producent muzyczny, sound designer. Urodził się 14.05.1991r. w Gdańsku. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku, na kierunkach: instrumentalistyka – klarnet oraz kompozycja i kompozycja muzyki teatralnej i filmowej. Finalista Film Music Festival Young Talent Award 2017r., gdzie brał udział w kursach mistrzowskich z kompozytorami takimi jak Howard Shore, Trevor Morris, Richard Bellis, Sean Callery, Jan A.P. Kaczmarek, Abel Korzeniowski oraz półfinalista International Composition Competition For Film Music „Stelvio Cipriani” 2022 w Rzymie.
Laureat wielu prestiżowych konkursów kompozytorskich, w tym międzynarodowych:
– I miejsce za muzykę do filmu niemego Le Spectre Rouge z 1907 roku na XX Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim „2 Agosto” w Bolonii w 2014r.;
– I miejsce za utwór My Homeland na Konkursie muzycznym dla kompozytorów w Europie EU Play we włoskiej Genui w 2014r.;
– III nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim „Fontannie bije ten dzwon” za utwór Płynna materia na carillon i taśmę w 2016r.;
– II nagroda za utwór Bursztynowa Rapsodia na orkiestrę symfoniczną, ilustrujący miasto Gdańsk, na Konkursie Kompozytorskim „Symfonia Gdańska” organizowanym przez Radio Gdańsk w 2013r.;
– II i III miejsce na I Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. P. Perkowskiego w Toruniu za utwory: Wysiłek na chór dziecięcy i fortepian oraz Poprawa na chór mieszany a cappella w 2012r.
Dwukrotny stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne, stypendysta MKiDN „Młoda Polska” 2016, laureat stypendium twórczego MKDNiS 2020, trzykrotny stypendysta miasta Gdańsk w dziedzinie kultury, dwukrotny Marszałka Województwa Pomorskiego i Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Zdobywca nagrody publiczności w plebiscycie Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury w 2015r.
Twórca muzyki do spektakli teatralnych: Ismeria, Moja wina, Miraże – zjawiska istnienia pozornego (2021), Behind the screen, Free[not], KaruzeJa, Poniżej poziomu morza i musicalu Przebudzenie, a także filmów: Zbyt amerykański film, serialu dziecięcego Mu i Zyka oraz muzyki do gier.
Utwory Beniamina Baczewskiego można znaleźć na płytach: Koncert Klarnetowy na płycie A Tribute to Benny Goodman (2016), Concerto Elima na płycie (Re)discovering Masterpieces of New Romanticisms (2019) oraz na czterech w pełni autorskich albumach, których kompozytor jest również producentem. Są to Biesy (2021), Tobijahu (2020), Bałtyckie Legendy (2019) – cztery poematy symfoniczne na ponad 60-osobową orkiestrę symfoniczną oraz Fractus Sextet (2018) – autorski projekt, łączący muzykę poważną i rozrywkową, gdzie kompozytor gra również na gitarze basowej.
Jacek Birr – członek Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, z którą, między innymi, odbył tournee po Stanach Zjednoczonych Ameryki, Chinach. W ECEKON prowadzi klasę kontrabasu. Współprowadzi, wraz z Krzysztofem Najdą, zespół ECEKON Karno. Na zdjęciu próba zespołu.
Z ECEKON współpracuje od 2022 roku. Nauczycielka gry na instrumentach klawiszowych, metalofonach i instrumentach perkusyjnych niemelodycznych.
Jakub Hajdun – pianista, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu klasycznego prof. Bogdana Czapiewskiego i klasie fortepianu jazzowego Włodzimierza Nahornego. Jest laureatem nagród XX Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (2017) i XV Festiwalu w miejscowości Ceska Kamienice (2014). Wspólnie z Januszem Mackiewiczem i Romanem Ślefarskim występowali m. inn. na 44 Międzynarodowym Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu (2017). 24 Sopot Molo Jazz Festiwal (2019) oraz w Sali Kameralnej NOSPR w Katowicach (2022). Trio w powyższym składzie nagrało płytę – Jakub Hajdun trio. Jakub Hajdun nagrał też płytę solową z utworami własnej kompozycji. Nominowany do Pomorskiej Nagrody w Dziedzinie Kultury 2022.
Recenzje:
W ECEKON współpracuje z zespołami kameralnymi i solistami jako akompaniator oraz twórca fortepianowych aranżacji do wykonywanych przez uczniów utworów.
W sali koncertowej ECEKON nagrał 12 standardów jazzowych
Zobacz film – epizod z koncertu w ECEKON
Improwizacja na temat polskich pieśni
Socjolog, muzyk -pianistka i kompozytorka. Związana z ECEKON i Orkiestrą Vita Activa od 1995 roku. Nauczycielka gry na różnych instrumentach. Autorka prezentacji i artykułów na temat włączenia społecznego przez kulturę muzyczną.
Ryszard Popowski – dyrektor merytoryczny ECEKON.
Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, dr pedagogiki muzycznej, metodyk edukacji muzycznej. Muzyk kameralista – gitara klasyczna. Pracował w Akademii Muzycznej w Koszalinie i w Gdańsku, na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim na wydziałach pedagogicznych, w Instytutach Edukacji Muzycznej. W czasie pracy zawodowej na uczelniach wykształcił kilkuset nauczycieli muzyki. Poeta, autor tomiku Wiersze o muzyce i sztuce – dyskusje o muzyce i sztuce. Fotograf – autor dwu wystaw: Butelka pet a muzyka oraz wystawa dokumentalna dotycząca OVA. Autor i reżyser spektaklu Prawie prawdziwa historia powstania Pana Tadeusza (II miejsce w konkursie wojewódzkim teatrów szkolnych). Wiceprezes Stowarzyszenia Gitariada, Wiceprezes Stowarzyszenia Nauczycieli Muzyki. Od 1995 roku współpracuje z Mirosławą Lipińską nad stworzeniem ośrodka kultury muzycznej osób z niepełnosprawnościami ECEKON. Autor artykułów na temat aktywizacji życiowej osób z niepełnosprawnością intelektualną przez czynne uczestnictwo w kulturze, współautor programu ECEKON, kierownik metodyczny i merytoryczny trzech poprzednich projektów. Filmowiec dokumentujący osiągnięcia artystyczne, muzyczne osób z niepełnosprawnościami. Odznaczony medalem PSOUU Fideliter et Constanter i Medalem Prezydenta Miasta Gdańska.
Artykuły: zobacz zakładka: ośrodek metodyczny – artykuły i bibliografia.
Wystąpienia:
Ryszard Popowski – Od bierności i niezaradności ku uczestnictwu w życiu społecznym – (społeczne i kulturalne funkcje Orkiestry Vita Activa). Rola lidera zespołu artystycznego w kontaktach z lokalną administracją. (Wystąpienie poprzedzone koncertem OVA.)
9 listopada 2011, Elbląg. Konferencja: Arteterapia w praktyce. Organizator: Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu. Ryszard Popowski – Od muzykoterapii do kultury artystycznej.
18 –19 maja 2012 r. Międzynarodowa Konferencja Szkoleniowo Naukowa z cyklu Psychiatria i Sztuka – Światy równoległe – sztuka narzędziem terapii i komunikacji. Organizator: Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Ryszard Popowski, Mirosława Lipińska – Muzyczna kultura artystyczna osób z niepełnosprawnością intelektualną czy terapia – refleksje na temat linii horyzontu estetycznego.
20-21 września 2012 r., Gdańsk. Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa – W dążeniu do samodzielności społecznej – Współczesne kierunki i tendencje w edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi – od teorii do praktyki. Organizator: Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – Koło w Gdańsku, Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Ryszard Popowski – Współobecni dzięki edukacji kulturalnej.
28 stycznia 2013, Gdańsk. Konferencja: Prawo autorskie cui bono? Organizator: Gdański Archipelag Kultury. Ryszard Popowski – Kondycja twórcy niepełnosprawnego – pytanie o potrzebę weryfikacji przebiegu granic twórczych.
22 listopada 2013, Warszawa. Konferencja Sztuka Edukacji IMiT. Kultura w programach nauczania. ECEKON – edukacja kulturalna osób z niepełnosprawnościami – droga do uspołecznienia.
Wykład podczas konferencji zorganizowanej na UG (koło naukowe PORTA) kwiecień 2014, zatytułowany: Edukacja muzyczna osób z niepełnosprawnościami.
12-14 maja 2014 MKiDN – IMiT – II Konwencja Muzyki Polskiej. Moderator panelu poświęconego powszechnej edukacji muzycznej i uczestnik panelu prowadzonego przez Mirosławę Lipińską – poświęconego kulturze osób z niepełnosprawnościami. RP – uczestnik, prezentacja dorobku OVA.
Ryszard Popowski – Uczestnictwo osób z niepełnosprawnością w kulturze muzycznej, w: Społeczeństwo dla Wszystkich, Warszawa, nr 2, czerwiec 2014, s. 22-23.
9 – 11 czerwiec 2014 Olsztyn, UWM – Instytut Muzyki, I Międzynarodowa Konferencja: Człowiek – Sztuka – Edukacja. Ryszard Popowski – Twórcza ekspresja w edukacji XXI wieku. Kultura muzyczna osób z niepełnosprawnościami – afirmacja. Po wystąpieniu koncert OVA.
Inne wystąpienia: Smart Metropolia, UM Gdańsk.
Mirosława Lipińska – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Założycielka, dyrygentka i kierownik artystyczny (od 1995 roku) Orkiestry Vita Activa (286 koncertów w 63 miastach Polski i Europy). Autorka programu edukacji kulturalnej Tworzę piękny świat, animatorka kultury muzycznej w edukacji przedszkolnej, jurorka festiwali muzycznych, współpracuje z instytucjami kształcącymi nauczycieli. Podczas II Konwencji Muzyki Polskiej wprowadziła do programu i moderowała panel poświęcony edukacji muzycznej i uczestniczeniu w kulturze muzycznej osób z niepełnosprawnościami. Współzałożycielka ECEKON w 2008 roku, dyrektor ośrodka i jego kierownik artystyczny. Jej działalność została wielokrotnie nagrodzona:
Nagroda Ministra Edukacji II st. – Mirosława Lipińska.
///
Medal Senatu –Dobro Rzeczypospolitej najwyższym prawem 1493 – 1883.
„W uznaniu za całokształt dokonań i stworzenie wyjątkowej wspólnoty.” Senator Antoni Szymański – Warszawa 20.01.2007.
///
Medal Rady Miasta Gdańska Medal Księcia Mściwoja II
„Za wybitne realizowanie programu aktywacji życiowej przez muzykę osób niepełnosprawnych.”
2005
///
Nominacja do nagrody Pierścień Mędrców Betlejemskich – Poznań 2005.
Ogólnopolska nagroda artystyczna przyznawana od 2002 przez Duszpasterstwo Środowisk Twórczych Archidecezji Poznańskiej artystom, których dzieła niosą w sobie wartości chrześcijańskie.
///
Medal „Fideliter et constanter” – „Wiernie i wytrwale”
„W uznaniu szczególnych zasług za wieloletnią wytrwałą i wierną pracę dla dobra osób niepełnosprawnych intelektualnie.”
Zarząd Główny PSONI – Warszawa.
Mirosława Lipińska 2003, Ryszard Popowski 2011.
///
Nominacja do Nagrody Splendor Gedanensis 2011.
Mirosława Lipińska-Popowska, Ryszard Popowski współtwórcy i prowadzący Orkiestrę Vita Activa oraz za program Europejskie Centrum Edukacji Muzycznej Osób Niepełnosprawnych ECEKON.
///
Medal Prezydenta Miasta Gdańska.
Mirosława Lipińska 2013, Ryszard Popowski 2013.
///
Nagroda DIGNITAS PSONI – Koło w Gdańsku – Mirosława Lipińska 2016.
///
Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska w kategorii Przedsiębiorczość Społeczna – Mirosława Lipińska 2016.
///
II miejsce w plebiscycie czytelników Dziennika Bałtyckiego w kategorii Przedsiębiorczość Społeczna – Mirosława Lipińska i Ryszard Popowski, Gdańsk 2017.
///
Orkiestra Vita Activa wpisana jest do bazy danych polskiej kultury muzycznej POLMIC w kategorii Orkiestry.
///
Złoty Krzyż Zasługi
Warszawa 2022.
Robert Bracki – nauczyciel gry na trąbce, sakshornie, tubie i instrumentach perkusyjnych. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie trąbki prof. Szymona Pawłowskiego i mgr Kamila Kruczkowskiego. Nauczyciel trąbki i dyrygent orkiestry w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Gdańsku. Aranżer utworów na zespoły dęte. Muzyk w zespole Reageside. Trębacz w orkiestrze Jan Konop Big Band. Członek i II dyrygent Orkiestry Vita Activa.
Mirosław Brzana – nauczyciel w klasie keyboardu, fletu, gitary i instrumentów sztabkowych. Kierownik zespołu ECEKON Keyboard Band. Nauczyciel muzyki w przedszkolu, szkole podstawowej i gimnazjum Gedanensis. Absolwent UG, autor licznych opracowań metodycznych. Kierownik okolicznościowego Zespołu Świątecznego w tych szkołach. Animator kultury sportowej wśród młodzieży (kolarstwo górskie, bieganie, pływanie, łyżwiarstwo, żeglarstwo).
Irena Jasman – Irena Pająkówna – Jasman aktorka i śpiewaczka. Zagrała ponad sto ról muzycznych i dramatycznych, w tym najlepsze role roku woj. pomorskiego: Fran w Promisses Promisses oraz Edith Piaf w Piaf (Teatr Muzyczny w Gdyni) a także Maria Magdalena w Jesus Christ Superstar (Teatr Muzyczny w Gdyni), szatan Krakremija w Teropilach polskich (Teatr Rozmaitości w Warszawie) czy Lodoiska w Lodoisce (Teatr Wybrzeże w Gdańsku). Jest wykonawczynią recitali (pierwsza nagroda na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu), reżyserem przedstawień dla dzieci i młodzieży a także przewodnikiem po Gdańsku. W ECEKON prowadzi klasę śpiewu solowego, edukację prowadzącą do autoprezentacji oraz edukację społeczną. W dorobku edukacyjnym w ECEKON ma cykl Koncertów Gdańskich, w tym cykl 9 koncertów – zobacz filmy – Parki i ogrody w Gdańsku
Jej uczniowie występują w roli solistów, np. zobacz filmy Dominik SIkora – w prestiżowych koncertach, jak jubileusz Stowarzyszenia Iustitia, Lodołamacze 2022 i innych.
Luiza Lipińska – oligofrenopedagog, komunikacja wspomagająca i alternatywna, pomiar pedagogiczny. Wicedyrektorka szkoły w PSONI – Koło w Gdańsku. Członek OVA od 1995 roku, animator kultury – kameralne zespoły muzyczne ECEKON, multiinstrumentalistka, edytorka partii i partytur. Prowadzi działania organizacyjne, dokumentację w zakresie pracy merytorycznej. Autorka imagge plastycznego działalności artystycznej OVA i ECEKON (plakaty, zaproszenia, tematyczny wystrój sal).
Jarosław Łepek –
Jarosław Łepek – pedagog specjalny, nauczyciel, terapeuta zajęciowy, fotograf, muzyk, wolontariusz. Nauczyciel mianowany w Niepublicznej Szkole Przysposabiającej do Pracy w Gdańsku im. Pawła Adamowicza (NSPdP) działającej przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Gdańsku (PSONI Gdańsk). Od 2002 roku związany z placówkami i działaniami prowadzonymi przez PSONI Gdańsk, szczególnie z tymi skierowanymi do młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, mające na celu rozwój ich samodzielności, samostanowienia, bycia aktywnym w dorosłym życiu w wielu jego obszarach. Nieustanie podnoszący swoje kwalifikacje (m.in.: szkolenia z alternatywnych i wspomaganych metod komunikacji – AAC; kurs polskiego języka migowego – pierwszy stopień; terapia zajęciowa; licencjackie studia na kierunku pedagogika integracyjna i terapia pedagogiczna; magisterskie studia uzupełniające drugiego stopnia pedagogika specjalna).
Obecnie pełniący funkcję Regionalnego specjalisty do spraw wdrażania instrumentu Asysta prawna (koordynacja merytoryczna działań) w pilotażowym projekcie „Aktywni niepełnosprawni – narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych” realizowanego przez Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej w partnerstwie z: Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Fundacją Królowej Polski św. Jadwigi, którego celem jest przygotowanie kompleksowej propozycji wdrożenia do systemu prawnego zmodyfikowanych i nowych instrumentów w zakresie włączenia społecznego osób z niepełnosprawnościami w Polsce (przewidywany termin zakończenia: styczeń 2023; projekt dofinansowany jest z Funduszy Europejskich). Konsultant dostępności projektowanych przez Politechnikę Gdańską Zintegrowanych Węzłów Przesiadkowych. W 2021 roku współprowadzący zajęcia realizowane dzięki zagranicznemu grantowi z zakresu włączania cyfrowego dedykowane osobom z niepełnosprawnością, ich rodzinom, osobom pracującym z osobami z niepełnosprawnością, osobom starszym oraz zagrożonym wykluczeniem cyfrowym i społecznym. Od wielu lat trener i propagator gry w boccie oraz nordic-walkingu (m.in.: trener bocci uczniów NSPdP). Zaangażowany w działania na rzecz dbałości o godność osób z niepełnosprawnością, dostępności, likwidowania barier, wyrównywania szans oraz walki z dyskryminacją osób z niepełnosprawnością: członek zespołu roboczego w projekcie „Strażnicy dostępności” realizowanego w latach 2021-2023 przez PFON i dwunastu partnerów społecznych; autor zdjęć do poradnika projektowania uniwersalnego: „Szczegółowe standardy dostępności dla kształtowania przestrzeni i budynków w mieście Gdańsku”. Specjalista do spraw dostępności w Pomorskim Zespole Parków Krajobrazowych z uwzględnieniem dostosowania walorów edukacyjnych Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami (projekt realizowany ze środków Unii Europejskiej i PFRON w latach 2022-2023). Laureat nagrody „Dignitas” (2017 r.) przyznawanej przez Zarząd gdańskiego Koła PSONI za szczególną troskę o godność osób z niepełnosprawnościami. Członek zespołu Orkiestra Vita Activa (wolontariusz). Animator kultury osób z niepełnosprawnościami w kameralnych zespołach muzycznych ECEKON działających przy PSONI koło w Gdańsku. Specjalista realizujący autorski program z zakresu Włączania cyfrowego, osobistego i społecznego osób z niepełnosprawnością intelektualną w ramach szerokiej działalności ECEKON. W ramach działań związanych z pracą oraz realizacją wielu projektów promuje eklektyczne i multidyscyplinarne podejście do koncepcji normalizacji, waloryzacji ról społecznych, deinstytucjonalizacji, slef-adwokatury, niezależnego życia, inkluzji oraz jakości życia. Zdecydowany orędownik propagowania i wdrażania zapisów Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych.
Członek OVA, animator kultury osób z niepełnosprawnościami w kameralnych zespołach muzycznych ECEKON (gra na zestawie perkusyjnym i innych instrumentach). W ECEKON prowadzi zajęcia z komunikacji i dostępności cyfrowej. Bierze udział w organizacji koncertów kameralnych. W roku 2017 otrzymał nagrodę Dignitas przyznawaną przez Zarząd Koła PSONI za szczególną troskę o godność osób z niepełnosprawnościami.
Krzysztof Najda – nauczyciel gry na akordeonie założyciel i kierownik zespołu ECEKON Karno (współpraca Jacek Birr). Miłośnik kultury kaszubskiej. Zamiłowany fotograf przyrody, autor wystaw fotograficznych o tematyce przyrodniczej oraz autor wystaw i reportaży publikowanych na FB ECEKON o działalności Orkiestry Vita Activa i ECEKON. Przez wiele lat członek Orkiestry Vita Activa. Angażuje uczniów do udziału w wydarzeniach kulturalnych, przeglądach, warsztatach. W 2019 Zarząd Koła PSONI przyznał mu nagrodę Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Dignitas – za działalność na rzecz godności osób z niepełnosprawnością.
Barbara Milewska – nauczycielka gry na fortepianie, akompaniatorka, kompozytorka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Doświadczona nauczycielka gry na fortepianie na poziomie inicjacyjnym i podstawowym. Wielu jej uczniów podjęło naukę w szkołach muzycznych.
Katarzyna Pląskowska – od 2013 roku nauczycielka gry na instrumentach sztabkowych, skrzypcach oraz cytrze w ECEKON.
Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia we Włocławku oraz Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku pedagogika specjalna, w trakcie studiów członkini Zarządu Koła Naukowego Studentów Pedagogiki Specjalnej PORTA. Autorka artykułu na temat edukacji muzycznej osób z niepełnosprawnościami. Pracuje jako nauczycielka w klasach dla uczniów z autyzmem w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. Gra w Orkiestrze Vita Activa w tym jako solistka podczas Koncertów Noworocznych oraz w Gdyńskiej Orkiestrze Symfonicznej.
Na zdjęciu występ podczas popisu rocznego 2015 w duecie z uczniem Michałem.
Sylwia Romaniecka – nauczycielka gry na trąbce, sakshornie, tubie. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie trąbki prof. A. Grynia. Nauczycielka gry na trąbce i dyrygentka Orkiestry Dętej w Zespole Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu. Założycielka i dyrygentka Orkiestry Jasień Band. Nauczycielka ECEKON od 2010 roku. Zobacz film z występu ucznia z klasy Sylwii Romanieckiej – Tymoteusz Kełpiński
Ewelina Wachowiak – socjoterapeutka, w ECEKON nauczycielka gry na bębnach djambe, gitarzystka. Twórczyni i kierowniczka zespołu ECEKON Open Sound. Angażuje zespół do tworzenia aranżacji granych utworów. Pod jej kierunkiem zespół tworzy krótkie, pełne humoru miniatury muzyczne.
Występ zespołu podczas popisu uczniów, utwór – Koń w lesie