Jestem z Gdańska
ECEKON prowadzi edukację do obecności w życiu publicznym. W ramach edukacji stosuje się zasady redagowania łatwego tekstu.
Zobacz: https://www.power.gov.pl/media/13597/informacja-dla-wszystkich.pdf
Jestem przewodnikiem po Gdańsku.
Gdańsk – znam nasze miasto – wokół ECEKON i ul. Aksamitnej.
Gdańsk – znam nasze miasto – zabytki Drogi Królewskiej.
Gdańsk – znam nasze miasto – mało znane zabytki.
Podczas zajęć uczniowie korzystają z Gdańskiej Szafy – jest to zbiór książek, albumów, map i rekwizytów dotyczących dawnego i współczesnego Gdańska oraz jego związków z morzem.
W ramach kursu odbył się konkurs wiedzy o Gdańsku i kilka koncertów w Domu Uphagena – oddziale Muzeum Historycznego Miasta Gdańska przy Długim Targu oraz w Sali Wety Ratusza Staromiejskiego. Na fotografii Barbara Milewska podczas koncertu w Domu Uphagena.
Jestem uczniem, będę dorosły.
O sobie samym – kim jestem, czego się uczę.
Umiejętności uczniów prezentowane są publicznie podczas półrocznych i rocznych popisów uczniów ECEKON. Wielu uczniów potrafi publicznie zapowiedzieć swój występ.
Jak dojechać komunikacją miejską do ECEKON, jak dojechać komunikacją miejską do domu.
(Wielu uczniów potrafi nie tylko opisać przejazd komunikają miejską ale samodzielnie się porusza po mieście do ECEKON i z ECEKON do domu.)
Znam swoje prawa – Konwencja ONZ o Prawach Osób z Niepełnosprawnościami.
Korzystam z kultury, biorę udział w wydarzeniach.
Zajęcia prowadzi Irena Jasman.
Na zdjęciach jeden z pierwszych spacerów ulicami Gdańska, podczas którego uczniowie ECEKON publicznie wypowiadali się na temat spotykanych zabytków. Na zdjęciu – Irena Jasman z grupą (trzecia od lewej strony).