Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Gdańsku Psoni

EUROPEJSKIE CENTRUM EDUKACJI KULTURALNEJ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

A A A

ECEKON Teams

 • ECEKON Brass Band
 • ECEKON Standard Jazz Band
 • ECEKON Keyboard Band
 • ECEKON Karno
 • ECEKON Duety
 • ECEKON Open Sound
 • ECEKON Ensemble
 • ECEKON Brass Band – to mała orkiestra dęta. Zespół  gra w składzie: Przemysław Richert – trąbka, Tomasz Józefowicz – trąbka, Łukasz Łopanowski – sakshorn, Rafał Jakubek – sakshorn, JJ – sakshorn, Piotr Jakubowki – tuba, Błażej Kiszelewski – kotły, talerz,  Jarosław Łepek – kotły i zestaw perkusyjny. Okazjonalnie z zespołem grają Paulina Skoczyk, Anna Rocławska – fortepian.

  Kierownikiem zespołu jest Robert Bracki, współpraca Sylwia Romaniecka-Zamora.

  W repertuarze zespołu fanfary na różne okoliczności, muzyka głównie plenerowa.

   

  IMG_7879

  IMG_7898

   

 • ECEKON Standard Jazz Band – w składzie zespołu, który występuje w małych obsadach z saksofonem jako instrumenten solowym grają: saksofon, fortepian, kontrabas oraz perkusja.  W zespole  grają: saksofoniści Ewa Jarmoszewicz, Michał Borzyszkowski, Bartosz Zając.  Iwona Lewandowska, Małgorzata Barańska, JJ. Na zestawie perkusyjnym Jarosław Łepek, Blażej Kiszelewski, Ryszard Popowski, na kontrabasie Krzysztof Gentkowski, Jacek Birr, na fortepianie Paulina Skoczyk, Piotr Jakubowski. Kierownikiem artystycznym zespołu  jest Janusz Skorupski.

  Na fotografii od lewej: Ryszard Popowski, Paulina Skoczyk, Jacek Birr, Małgorzata Barańska, Janusz Skorupski (epizod z popisu rocznego 2016).

  IMG_9571

 •  

  ECEKON Keyboard Band – zespół gra w składzie od dwu do ośmiu keyboardzistów.  Kierownikiem artystycznym zespołu jest Mirosław Brzana.   Agata Prud  i Bartosz Siudyła oraz nauczyciel Mirosław Brzana grają podczas festynu w przedszkolu specjalnym w Gdańsku. Zbacz: film YT

  IMG_9351

  IMG_9610

 • ECEKON Karno –  (karno  – w języku kaszubskim znaczy grupa, zespół) – w składzie: Dominik Sikora akordeon, Szymon Romańczuk kontrabas i Błażej Kiszelewski diabelskie skrzypce. Instruktorzy: Krzysztof Najda i Jacek Birr.  Zespół zadebiutował podczas Festiwalu Tradycji Kaszubskich  w Chmielnie – 30 lipca 2016 roku.

  Plakat Karno

  IMG_9896

   

 • ECEKON Duety – na stałe działają dwa duety.

  Skrzypce z fortepianem. W skladzie grają mama, Barbara Jakubowska na skrzypcach,  z synem, Piotrem Jakubowskim, który gra na fortepianie.  W repertuarze głównie muzyka filmowa.

  IMG_9293

   

   

   

   

   

   

  Duet skrzypce i cytra w składzie Katarzyna – skrzypce i Ewa cytra. W programie muzyka dawna, ludowa, popularna.

 • ECEKON Open Sound – zespół bębniarski wykonujące utwory z elementami humorystycznymi. W składzie zespołu grają: Adam, Marcel, Ewa Jarmoszewicz, Marcin Pomorski, JJ. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Ewelina Wachowiak.  Zespół zadebiutował podczas święta Wesak w Galerii Pionowej w Gdańsku.

  IMG_1246

  ECEKON ANSAMBLE – liczne zespoły okazjonalne o bardzo różnym składzie, które przygotowują utwory do wieczorów kameralnych i koncertów okolicznościowych.

 • Zespoły  ECEKON Ensemble występują w bardzo różnych składach od duetu do nonetu. Głównie przygotowują Wieczory kameralne. Wykonują zróżnicowaną tematycznie muzykę, z różnych epok i kultur. W dorobku zespołów jest wykonanie około 300 utworów.

  IMG_9276

wpłać na konto: nr. konta 09 1020 1811 0000 01020 338 0326 wpisz cel: darowizna dla ECEKON

odbiorca: PSONI-Koło w Gdańsku, 80-375 Gdańsk ul. Jagiellońska 11
Dziękujemy!

KRS 0000081242
deposit to your account: no. accounts 09 1020 1811 0000 01020 338 0326 enter purpose: donation to ECEKON

recipient: PSONI-Koło w Gdańsku, 80-375 Gdańsk ul. Jagiellońska 11
Thank you!

KRS 0000081242