Materiały metodyczne

Zakładka zawiera różnego rodzaju materiały pomocne w edukacji muzycznej i artystycznej osób z niepełnosprawnościami.


Wielojęzyczny słownik zawiera spis komunikatów słownych stosowanych w elementarnej i podstawowej edukacji muzycznej. Przygotowany został  dla zagranicznych wolontariuszy współpracujących z ECEKON. Słownik jest jednocześnie spisem pojęć, jakie kształtowane są podczas eduakcji muzycznej na podstawie doświadczeń osobistych ucznia – uczenie przez działanie i przeżywanie.

Pobierz: Wielojęzyczny-słownik-elementarnej-edukacji-muzycznej-word

Wielojęzyczny-słownik-elementarnej-edukacji-muzycznej-pdf

///


Muzyka elementarna – trio perkusyjne Magdaleny Popowskiej. Utwór przeznaczony do inicjacji nauki gry na instrumentach sztabkowych. Bardzo łatwa melodia na metalofon altowy, z akompaniamentem ostinatowym na metalofonie basowym i bęben.

Pobierz: Melodia 1 (trio)

///

Muzyka elementarna – trio perkusyjne Magdaleny Popowskiej. Krótki i łatwy utwór oparty na powtarzanych motywach, na: dzwonki, ksylofon, metalofon basowy.

Pobierz: Trio perkusyjne

///

Muzyka elementarna – trio perkusyjne Magdaleny Popowskiej. Utwór na trzy instrumenty  (marimbę, wibrafon i sztabki basowe lub metalofon basowy, kontabas). Utwór Dla taty opublikowany jest w dwu wersjach. Pierwsza wersja jest bardzo prosta. W drugiej wersji wszystkie trzy partie są bardziej złożone. W głosie melodycznym pojawiają się dwudźwięki.

Pobierz: dla-taty-wersja-latwa

Pobierz: dla-taty-wersja-trudniejsza

///

 

Wpłać darowiznę dla ECEKON

Kwota:

PLN
KRS 0000081242

Donate donation for ECEKON

Amount:

PLN
KRS 0000081242